14 Ocak 2014 Salı

Kendime Ait Yeni Yıl Kararlarım

 
 
 
Herkese merhaba...
 
Bu tarz şeyleri herkes bolca yaptı biliyorum ama ben pek yeni yıl kararları alan biri değilimdir. Hatta bu ilk benim için. Benimki tamamiyle odamı baştan aşağı temizlik ve düzenlemeyle uğraştığım şu günlerde meydana geldi. Zira ne kadar çok kozmetik ürünümün, eşyamın olduğunu gördüm. Ben bir yeri toplarken önce çok fazla dağıtıyorum. Nerde ne varsa çıksın istiyorum. Hal böyle olunca her şey her yerde oluyor! Bu görüntü de sinir bozucu olunca ben bazı kararlar almaya karar verdim.
Ben bu yıl kozmetik alışerişlerimi ciddi bir şekilde azaltmaya karar verdim. Çünkü geçen yıl çok ama çok fazla şey aldım. Kozmetik derken renkli kozmetiği dahil ettim buna daha çok. Elimde hiçbirşey almasam 2 yıl yeticek kadar ürün ve yedekleri var.
 
Önce istediklerim:
 
 
 • Elektronik ürünlere paramı yatırmak istiyorum bu yıl. Bi tablet almak istiyorum mesela herşeyden önce. Kitap okuyabilmek oyun oynayabilmek ve elimin altında her an internetimin olması için çok istiyorum bu aralar. Bilgisayarımı yeni aldım en azından ondan kurtulduk=)
 
 
 • Sene sonunda bir yazlık evim olucak umuyorumki. O yüzden gereksiz harcamalardan sıyrılıp ev için almak istediğim eşyalar için para biriktirmek istiyorum. Gerçi yavaş yavaş alayım küçük eşyaları indirimde buldukça diyorum ama otobüsle onları taşımak bir faciaya dönüşeceği için vazgeçiyorum. Daha şimdiden birsürü şey oldu çünkü nasıl götürücem diye kara kara düşünmeye başladım. (fotoğraf temsili fotoğraf koymak için bakarken bulduğum harika bir ev. Benim değil kiminse güle güle otursun valla ben ba-yıl-dımmmm)
 
 
 • Koşu için olan spor ayakkabılardan istiyorum. Ayak kıvrımını rahatça sağlayan. Henüz hiç istediğim gibi bişiyi bulamadım. Ama fotoğraftaki fena değil sanki. Sizce?
 
 
 • Daha çok kitap almak ve daha çok kitap okumak istiyorum. okadar çok yabancı film-dizi izliyorum ki sürekli alt yazı okuduğumdan kitap okumayı çok ihmal ettim. Bu yıl 30 kitap hedefi koydum kendime. Her biri oldukça kalın anca okurum dedim.
 
 • İkea makyaj masasında fena gözüm var. Uzun zamandır istediğim bişiy makyaj masası en çok hoşuma gideni İkea da gördüm. Bir götüren bulursam gittiğimde almak istiyorum artık. Aleks 9 çekmeceliyi de istediğimden sağlam bir masraf olucak buyuzden para biriktirmem şart diyorum ya işte ahhhh ahhhhh...
Bunlar yapmayı istediklerimdi. Şimdi ise kendime yasakladığım belki başaramasam bile oldukça minimuma indirmek istediğim şeyleri paylaşmak istiyorum.
 
 
 • Elimde bir sürü bb krem-fondöten var. Saydım 8 tanelermiş. Bu yıl kesinlikle ama kesinlikle fondöten almamaya kararlıyım. Kore bb lerine ciddi anlamda zaafım var olurda bir yurtdışı alışverişi yapmazsam bu kuralımı çiğnemiyceğimi düşünüyorum.
 
 • Daha yazısını paylaşmadığım okadar çok farım var ki. Ve çok fazla far kullanan biride olmadığım halde aldıkça alıyorum. O yüzden bu yıl ki kesinlikle far almamak gibide bir hedefim var. Renkler çok cezbediyor beni ama elimdeki farları kullansam 5 yıl yeter yani. Umarım zaafıma yenilmem çünkü o renklere gerçekten dayanamıyorum.
 
 • Kapatıcım yeterince var almazsam gerçekten çok sevinirim. En azından elimdekiler bitene kadar. Ama olurda Rossman'a gidersem bu kuralı küçük çaplı delmeme izin veriyorum. Çünkü henüz hiç gitmedim Rossman'a ve çok ama çok merak ediyorum.
 
 • Ruj!!!!!! İşte esas konumuz. Kesinlikle ruj delisiyim. Okadar zor frenliyorum ki kendimi her alışverişimde ruj almamak için. Ama gerçekten fazlalar. Belki başka bir bloggera göre fazla değildir ama bozulmalarını istemiyorum. Buyüzden elimdekileri en azından birazda olsa küçültebilmeyi diliyorum. Rimmel'in kate moss 107 sinde gözüm var ama. Bordo rujum yok çünkü oyüzden ona izin verdim =))))
 
 • Tüm yıl kullanabileceğim kadar rimelim var. O yüzden rimel almak istemiyorum
 
 • Allığa da hiç ihtiyacım yok ama almadan duramadığım şeylerden. The Balm'a olan düşkünlüğümden eğer %50 indirimi yakalarsam o allıklara izin verdim kendime. Diğer türlü sınır koydum. The Balm koleksiyonu yapıcam kendime :pp
 
 • Şampuan ve duş jeli almıycam birde. Tüm yıl yeticek kadar elimde var. Duş jelleride bir diğer zaafım zaten. Nekadar zararlı olduklarını bildiğim halde kullanmaktan vazgeçemiyorum. Sabuna geçeyim sabun kullanayım diye bir sürü aromalı sabun aldım yok!!!
 
 • Ojeye sınırlama getiremedim neyazıkki. Çünkü tırnaklarımla ilgilenmeyi çok seviyorum. Nail artlar denemeyi çok enteresan şeyler yapmayı,uğraşmayı seviyorum. Özelikle online yurtdışı alışverişlerimde nail art ürünlerine ciddi para harcıyorum ama herşeyden daha çok mutlu eden o ürünler oluyor beni. O yüzden onlara herhangi bir kısıtlama getirmedim. Bol bol ama kaliteli oje almaya izin verdim kendime bu yıl.
 
İşte istediklerim ve kendime koyduğum kurallar böyleydi. Dilerim başarabilirim. Çok zorlıycak beni biliyorum ama evimi hayal ediyorum. Oraya almak istediklerimi. Belki irademe yardımcı olur diyede bloğa yazmak istedim.
 
Yakın zamanda göstermeyi planladığım kozmetik alışverişlerim bu kararlardan önce yapılmış alışverişlerdir yazamıyorum yazılarını bir türlü. Oyüzden onlar dahil değiller bu kurala ^.^
 
Keşke bana arkadaş çıksa. Ben de varım dese. Bu tüketim çılgınlığına bir dur diyelim dese :p
 
 
 
 
 
 
 


2 yorum:

 1. İkea makyaj masasında benim de gözüm var,çok hoş di mi ?

  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle çok güzel =)) geçen sene büyük kış indiriminde ciddi bir indirim yapmışlar bu senede belki olur dedim ama olmadı. Umarım kavuşuruz=)
   Benden de çokça sevgiler..

   Sil